MKP1848C59050JK2
Mfr.Part #
MKP1848C59050JK2
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 9UF 5% 500VDC RADIAL
Width :
18.0086mm
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Voltage - Rated DC :
500V
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
27.5082mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
11MOhms
Height Seated (Max) :
1.102 28.00mm
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.260Lx0.709W 32.00mmx18.00mm
Capacitance :
9μF
Published :
Max Operating Temperature :
105°C
Length :
32.004mm