MKP1848645084Y5
Mfr.Part #
MKP1848645084Y5
Description
MKP 45UF 5% 800VDC RADIAL PITCH
Film Capacitors
Product Status :
Active
Tolerance :
±5%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5 MOhms
Package :
Bulk
Voltage Rating - DC :
800V
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Features :
Low ESR
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Height - Seated (Max) :
1.988" (50.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Series :
MKP1848 DC-Link
Size / Dimension :
2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC :
Capacitance :
45 μF