MKP1848630084Y4
Mfr.Part #
MKP1848630084Y4
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
MKP 30UF 5% 800VDC RADIAL PITCH
AEC-Q200
Features :
Low ESR
Package :
Bulk
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.5 MOhms
Capacitance :
30 µF
Mounting Type :
Through Hole
Product Status :
Active
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Voltage Rating - DC :
800V
Height - Seated (Max) :
1.791" (45.50mm)
Series :
MKP1848 DC-Link
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
2.264" L x 0.984" W (57.50mm x 25.00mm)