MKP1848622094Y5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MKP1848622094Y5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 22UF 5% 900VDC RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Film Capacitors
Number of Pins :
4
Capacitance :
22µF
Height :
45mm
Mounting Type :
Through Hole
Life (Hours) :
100000 hours
Dielectric :
PP
Mount :
Through Hole
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Bulk
Length :
57.5056mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Max Operating Temperature :
105°C
Termination :
PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10MOhms
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Published :
Min Operating Temperature :
-40°C
Tolerance :
±5%
Series :
MKP1848
Size / Dimension :
2.264Lx0.984W 57.50mmx25.00mm
Feature :
Low ESR
Width :
25mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Weight :
69.99999g
Lead Diameter :
1 mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Pitch :
52.5018mm
Package / Case :
Radial
Voltage - Rated DC :
900V