MKP1848622094Y2
Mfr.Part #
MKP1848622094Y2
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 22UF 5% 900VDC RADIAL
PC Pins
Height :
45mm
Depth :
25mm
Capacitance :
22µF
Lead Pitch :
52.5mm
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
MKP1848
Mounting Type :
Through Hole
Max Operating Temperature :
105°C
Size / Dimension :
2.264Lx0.984W 57.50mmx25.00mm
Lead Diameter :
1 mm
Feature :
Low ESR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Number of Pins :
2
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
11MOhms
Voltage - Rated DC :
900V
Width :
25mm
Dielectric :
PP
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Life (Hours) :
100000 hours
Min Operating Temperature :
-40°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Package / Case :
Radial
Length :
57.5mm
Lead Spacing :
2.067 52.50mm