MKP1848622084P4
Mfr.Part #
MKP1848622084P4
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
MKP 22UF 5% 800VDC RADIAL PITCH
Film Capacitors
Voltage Rating - DC :
800V
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Features :
Low ESR
Series :
MKP1848 DC-Link
Tolerance :
±5%
Height - Seated (Max) :
1.791" (45.50mm)
Size / Dimension :
1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Capacitance :
22 µF
Product Status :
Active
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5 MOhms
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C