MKP1848615094P4
Mfr.Part #
MKP1848615094P4
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
CAP FILM 15UF 5% 900VDC RADIAL
PC Pins
Lead Pitch :
37.5mm
Terminal Shape :
Wire
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Low ESR
Reach Compliance Code :
Unknown
HTS Code :
Depth :
24mm
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Additional Feature :
FLAME PROOF
Published :
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Height Seated (Max) :
1.732 44.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7mOhm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
1.654Lx0.945W 42.00mmx24.00mm
Number of Terminations :
2
Mount :
Capacitance :
15μF
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Height :
44mm
Number of Pins :
4
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
MKP1848
Voltage - Rated DC :
900V
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Lead Diameter :
1 mm