MKP1848612084P4
Mfr.Part #
MKP1848612084P4
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
MKP 12UF 5% 800VDC RADIAL PITCH
Height - Seated (Max) :
1.417" (36.00mm)
Capacitance :
12 µF
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Features :
Low ESR
Size / Dimension :
1.693" L x 0.728" W (43.00mm x 18.50mm)
Package :
Bulk
Product Status :
Active
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9 mOhms
Voltage Rating - DC :
800V
Series :
MKP1848 DC-Link
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C