MKP1847H63525KY5
Mfr.Part #
MKP1847H63525KY5
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
CAP FILM 35UF 10% 500VDC RADIAL
Polypropylene (PP), Metallized
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
26 Weeks
Series :
MKP1847H
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance :
±10%
Applications :
EMI, RFI Suppression
Height Seated (Max) :
2.008 51.00mm
Voltage - Rated AC :
250V
Voltage - Rated DC :
500V
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
2.264Lx1.378W 57.50mmx35.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5mOhms
Capacitance :
35μF