MKP1847H63525KY2
Mfr.Part #
MKP1847H63525KY2
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 35UF 10% 500VDC RADIAL
Film Capacitors
Voltage - Rated AC :
250V
Series :
MKP1847H
Factory Lead Time :
26 Weeks
Height Seated (Max) :
2.008 51.00mm
Package / Case :
Radial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Applications :
EMI, RFI Suppression
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.5mOhms
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Size / Dimension :
2.264Lx1.378W 57.50mmx35.00mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Capacitance :
35μF
Voltage - Rated DC :
500V