MKP1847H62525KY5
Mfr.Part #
MKP1847H62525KY5
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
CAP FILM 25UF 10% 500VDC RADIAL
Factory Lead Time :
25 Weeks
Size / Dimension :
2.264Lx1.181W 57.50mmx30.00mm
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Voltage - Rated DC :
500V
Applications :
EMI, RFI Suppression
Series :
MKP1847H
Height Seated (Max) :
1.811 46.00mm
Package / Case :
Radial - 4 Leads
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
25µF
Voltage - Rated AC :
250V
Polypropylene (PP), Metallized
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Through Hole
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.5mOhms
Operating Temperature :
-40°C~105°C