MKP1847H62525KY2
Mfr.Part #
MKP1847H62525KY2
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 25UF 10% 500VDC RADIAL
PC Pins
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
1.811 46.00mm
Voltage - Rated DC :
500V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
2.264Lx1.181W 57.50mmx30.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6mOhms
Package / Case :
Radial
Factory Lead Time :
25 Weeks
Applications :
EMI, RFI Suppression
Series :
MKP1847H
Voltage - Rated AC :
250V
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Capacitance :
25µF