MKP1847H62525JY5
Mfr.Part #
MKP1847H62525JY5
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
CAP FILM 25UF 5% 500VDC RADIAL
Size / Dimension :
2.264Lx1.181W 57.50mmx30.00mm
Voltage - Rated DC :
500V
Voltage - Rated AC :
250V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
25µF
Series :
MKP1847H
Termination :
PC Pins
Packaging :
Bulk
Applications :
EMI, RFI Suppression
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.5mOhms
Factory Lead Time :
25 Weeks
Height Seated (Max) :
1.811 46.00mm