MKP1847C635275Y5
Mfr.Part #
MKP1847C635275Y5
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
MKP 35F 10% 275VAC PITCH 52,5
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height Seated (Max) :
2.008 51.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated AC :
275V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Rated DC :
600V
Applications :
EMI, RFI Suppression
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
2.264Lx1.378W 57.50mmx35.00mm
Packaging :
Tray
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Tolerance :
±10%
Capacitance :
35μF