MKP1847C630275Y2
Mfr.Part #
MKP1847C630275Y2
Package / Case
Radial
Description
MKP 30F 10% 275VAC PITCH 52,5
Series :
MKP1847C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Capacitance :
30μF
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
2.264Lx1.181W 57.50mmx30.00mm
Voltage - Rated AC :
275V
Packaging :
Tray
Applications :
EMI, RFI Suppression
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
1.811 46.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
600V