MKP1847C625275Y2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MKP1847C625275Y2
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
MKP 25F 10% 275VAC PITCH 52,5
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Film Capacitors
Voltage - Rated AC :
275V
Size / Dimension :
2.264Lx1.181W 57.50mmx30.00mm
Capacitance :
25µF
Tolerance :
±10%
Applications :
EMI, RFI Suppression
Package / Case :
Radial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Voltage - Rated DC :
600V
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Factory Lead Time :
15 Weeks
Series :
MKP1847C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Termination :
PC Pins
Height Seated (Max) :
1.811 46.00mm