MKP1847C622275Y2
Mfr.Part #
MKP1847C622275Y2
Description
MKP 22F 10% 275VAC PITCH 52,5
Film Capacitors
Height Seated (Max) :
1.811 46.00mm
Voltage - Rated AC :
275V
Applications :
EMI, RFI Suppression
Factory Lead Time :
15 Weeks
Capacitance :
22µF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Rated DC :
600V
Size / Dimension :
2.264Lx0.984W 57.50mmx25.00mm
Series :
MKP1847C
Packaging :
Tray
Package / Case :
Radial
Lead Spacing :
2.067 52.50mm