MKP1847C615275Y2
Mfr.Part #
MKP1847C615275Y2
Description
MKP 15F 10% 275VAC PITCH 52,5
Applications :
EMI, RFI Suppression
Height Seated (Max) :
1.811 46.00mm
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated AC :
275V
Packaging :
Tray
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
600V
Size / Dimension :
2.264Lx0.984W 57.50mmx25.00mm
Series :
MKP1847C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Capacitance :
15μF
Tolerance :
±10%