MKP1847C615275P2
Mfr.Part #
MKP1847C615275P2
Description
MKP 15F 10% 275VAC PITCH 37,5
Capacitance :
15μF
Packaging :
Tray
Voltage - Rated AC :
275V
PC Pins
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Voltage - Rated DC :
600V
Series :
MKP1847C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tolerance :
±10%
Applications :
EMI, RFI Suppression
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Size / Dimension :
1.654Lx0.945W 42.00mmx24.00mm