MKP1847C610275P4
Mfr.Part #
MKP1847C610275P4
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
MKP 10F 10% 275VAC PITCH 37,5
Series :
MKP1847C
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
1.555 39.50mm
Applications :
EMI, RFI Suppression
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Tolerance :
±10%
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Voltage - Rated DC :
600V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tray
Capacitance :
10μF
Size / Dimension :
1.693Lx0.846W 43.00mmx21.50mm
Voltage - Rated AC :
275V