MKP1847C610275P2
Mfr.Part #
MKP1847C610275P2
Description
MKP 10F 10% 275VAC PITCH 37,5
Film Capacitors
Voltage - Rated DC :
600V
Capacitance :
10μF
Series :
MKP1847C
Voltage - Rated AC :
275V
Applications :
EMI, RFI Suppression
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height Seated (Max) :
1.555 39.50mm
Size / Dimension :
1.693Lx0.846W 43.00mmx21.50mm
Lead Spacing :
1.476 37.50mm