MKP1847C560275K2
Mfr.Part #
MKP1847C560275K2
Description
MKP 6F 10% 275VAC PITCH 27,5
Series :
MKP1847C
Height Seated (Max) :
1.240 31.50mm
Applications :
EMI, RFI Suppression
Packaging :
Tray
Voltage - Rated AC :
275V
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Polypropylene (PP), Metallized
Size / Dimension :
1.260Lx0.827W 32.00mmx21.00mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Rated DC :
600V
Capacitance :
6μF