MKP1847C540315K2
Mfr.Part #
MKP1847C540315K2
Description
MKP 4F 10% 310VAC PITCH 27,5
Capacitance :
4µF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated AC :
310V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Rated DC :
630V
Series :
MKP1847C
Packaging :
Tray
Height Seated (Max) :
1.240 31.50mm
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.260Lx0.827W 32.00mmx21.00mm
Termination :
PC Pins
Lead Spacing :
1.083 27.50mm