MKP1847C540275K2
Mfr.Part #
MKP1847C540275K2
Description
MKP 4F 10% 275VAC PITCH 27,5
Packaging :
Tray
Series :
MKP1847C
Size / Dimension :
1.260Lx0.709W 32.00mmx18.00mm
Applications :
EMI, RFI Suppression
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated AC :
275V
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
600V
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Capacitance :
4µF
Height Seated (Max) :
1.122 28.50mm