MKP1847C530275K2
Mfr.Part #
MKP1847C530275K2
Description
MKP 3F 10% 275VAC PITCH 27,5
Packaging :
Tray
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Size / Dimension :
1.260Lx0.591W 32.00mmx15.00mm
Height Seated (Max) :
1.004 25.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Series :
MKP1847C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
3µF
Through Hole
Voltage - Rated DC :
600V
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated AC :
275V