MKP1847645254Y2
Mfr.Part #
MKP1847645254Y2
Description
CAP FILM 45UF 5% 250VAC RADIAL
Through Hole
Lead Pitch :
52.5mm
Series :
MKP1847
Capacitance :
45μF
Published :
Applications :
DC Link, DC Filtering; EMI, RFI Suppression; High Pulse, DV/DT
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage - Rated AC :
250V
Feature :
Long Life
Tolerance :
±5%
Dielectric :
PP
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
85°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C