MKP1847625254Y2
Mfr.Part #
MKP1847625254Y2
Description
CAP FILM 25UF 5% 250VAC RADIAL
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tolerance :
±5%
Feature :
Long Life
Capacitance :
25µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Mount :
Through Hole
Series :
MKP1847
Max Operating Temperature :
85°C
Dielectric :
PP
Min Operating Temperature :
-40°C
Lead Pitch :
52.5mm
Packaging :
Bulk
Applications :
DC Link, DC Filtering; EMI, RFI Suppression; High Pulse, DV/DT
Voltage - Rated AC :
250V