MKP1846410104
Mfr.Part #
MKP1846410104
Description
CAP FILM 0.1UF 5% 1KVDC RADIAL
Width :
11.5062mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Voltage - Rated AC :
600V
Height Seated (Max) :
0.807 20.50mm
Max Operating Temperature :
100°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
1.240Lx0.453W 31.50mmx11.50mm
Lead Pitch :
27.5082mm
Published :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
1kV
Capacitance :
0.1μF
Length :
31.496mm