MKP1846347105
Mfr.Part #
MKP1846347105
Description
CAP FILM 0.047UF 10% 1KVDC RAD
Voltage - Rated DC :
1kV
Voltage - Rated AC :
600V
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Capacitance :
0.047µF
Width :
10.4902mm
Tolerance :
±10%
Length :
26.4922mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
100°C
Size / Dimension :
1.043Lx0.413W 26.50mmx10.50mm
Height Seated (Max) :
0.728 18.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
22.5044mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C