MKP1846333636
Mfr.Part #
MKP1846333636
Description
CAP FILM 0.033UF 20% 630VDC RAD
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Voltage - Rated DC :
630V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated AC :
400V
Size / Dimension :
0.709Lx0.335W 18.00mmx8.50mm
Published :
Length :
18.0086mm
Width :
8.509mm
Max Operating Temperature :
100°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.033µF
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Lead Pitch :
15.0114mm