MKP1846333635
Mfr.Part #
MKP1846333635
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 630VDC RAD
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.709Lx0.335W 18.00mmx8.50mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Width :
8.509mm
Length :
18.0086mm
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Pitch :
15.0114mm
Capacitance :
0.033µF
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
630V
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Voltage - Rated AC :
400V