MKP1846333634
Mfr.Part #
MKP1846333634
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC RAD
Voltage - Rated AC :
400V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
630V
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Size / Dimension :
0.709Lx0.335W 18.00mmx8.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Width :
8.509mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.033µF
Tolerance :
±5%
Lead Pitch :
15.0114mm
Length :
18.0086mm