MKP1846333136
Mfr.Part #
MKP1846333136
Description
CAP FILM 0.033UF 20% 1.6KVDC RAD
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Length :
26.4922mm
Max Operating Temperature :
100°C
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Size / Dimension :
1.043Lx0.413W 26.50mmx10.50mm
Width :
10.4902mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.033µF
Voltage - Rated AC :
650V
Lead Pitch :
22.5044mm
Height Seated (Max) :
0.728 18.50mm