MKP1846333135
Mfr.Part #
MKP1846333135
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 1.6KVDC RAD
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
0.033µF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Width :
10.4902mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
1.043Lx0.413W 26.50mmx10.50mm
Lead Pitch :
22.5044mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
26.4922mm
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Voltage - Rated AC :
650V
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.728 18.50mm
Lead Spacing :
0.886 22.50mm