MKP1846333106
Mfr.Part #
MKP1846333106
Description
CAP FILM 0.033UF 20% 1KVDC RAD
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.033µF
Height Seated (Max) :
0.610 15.50mm
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Size / Dimension :
1.043Lx0.295W 26.50mmx7.50mm
Length :
26.4922mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
1kV
Max Operating Temperature :
100°C
Lead Pitch :
22.5044mm
Voltage - Rated AC :
600V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Width :
7.493mm