MKP1846333105
Mfr.Part #
MKP1846333105
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 1KVDC RAD
Film Capacitors
Lead Diameter :
800 µm
Height Seated (Max) :
0.610 15.50mm
Tolerance :
±10%
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated AC :
600V
Size / Dimension :
1.043Lx0.295W 26.50mmx7.50mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Published :
Width :
7.493mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Max Operating Temperature :
100°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
0.033µF
Lead Pitch :
22.5mm
Length :
26.4922mm
Depth :
7.5mm
Min Operating Temperature :
-55°C