MKP1846333104
Mfr.Part #
MKP1846333104
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 1KVDC RADIAL
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Height Seated (Max) :
0.610 15.50mm
Capacitance :
0.033µF
Size / Dimension :
1.043Lx0.295W 26.50mmx7.50mm
Width :
7.493mm
Published :
Lead Pitch :
22.5044mm
Tolerance :
±5%
Length :
26.4922mm
Voltage - Rated AC :
600V
Max Operating Temperature :
100°C
PP
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated DC :
1kV