MKP1846315636
Mfr.Part #
MKP1846315636
Description
CAP FILM 0.015UF 20% 630VDC RAD
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Published :
Capacitance :
0.015µF
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.709Lx0.256W 18.00mmx6.50mm
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Lead Pitch :
15.0114mm
Voltage - Rated AC :
400V
Max Operating Temperature :
100°C
Length :
18.0086mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
630V
Width :
6.5024mm
Height Seated (Max) :
0.492 12.50mm