MKP1846315634
Mfr.Part #
MKP1846315634
Description
CAP FILM 0.015UF 5% 630VDC RAD
Height Seated (Max) :
0.492 12.50mm
Packaging :
Bulk
Width :
6.5024mm
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
630V
Size / Dimension :
0.709Lx0.256W 18.00mmx6.50mm
Length :
18.0086mm
Published :
Capacitance :
0.015µF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Pitch :
15.0114mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated AC :
400V
PP
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%