MKP1846310636
Mfr.Part #
MKP1846310636
Description
CAP FILM 10000PF 20% 630VDC RAD
Packaging :
Bulk
Width :
5.5118mm
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Max Operating Temperature :
100°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated AC :
400V
Size / Dimension :
0.709Lx0.217W 18.00mmx5.50mm
Voltage - Rated DC :
630V
Capacitance :
10000pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±20%
Lead Pitch :
15.0114mm
Published :
Length :
18.0086mm