MKP1846310634
Mfr.Part #
MKP1846310634
Description
CAP FILM 10000PF 5% 630VDC RAD
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Max Operating Temperature :
100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
18.0086mm
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Width :
5.5118mm
Published :
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Voltage - Rated DC :
630V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Series :
MKP1846
Termination :
PC Pins
Lead Pitch :
15.0114mm
Capacitance :
10000pF
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.709Lx0.217W 18.00mmx5.50mm
Voltage - Rated AC :
400V