MKP1846268204V
Mfr.Part #
MKP1846268204V
Description
CAP FILM 6800PF 5% 2KVDC RADIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Capacitance :
6800pF
Width :
7.493mm
Size / Dimension :
1.043Lx0.295W 26.50mmx7.50mm
Length :
26.4922mm
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
100°C
Height Seated (Max) :
0.610 15.50mm
Lead Pitch :
22.5044mm
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated AC :
700V