MKP1846247135V
Mfr.Part #
MKP1846247135V
Description
CAP FILM 4700PF 10% 1.6KVDC RAD
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Radial
Termination :
PC Pins
Width :
7.493mm
Size / Dimension :
0.709Lx0.295W 18.00mmx7.50mm
Lead Diameter :
800 µm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Capacitance :
4700pF
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Published :
Max Operating Temperature :
100°C
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Depth :
7.5mm
Lead Pitch :
15mm
Length :
18.0086mm
Voltage - Rated AC :
650V
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm