MKP1846247105V
Mfr.Part #
MKP1846247105V
Description
CAP FILM 4700PF 10% 1KVDC RADIAL
Voltage - Rated DC :
1kV
Size / Dimension :
0.709Lx0.217W 18.00mmx5.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated AC :
600V
Length :
18.0086mm
Capacitance :
4700pF
Width :
5.5118mm
Lead Pitch :
15.0114mm
Max Operating Temperature :
100°C
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C