MKP1846233206
Mfr.Part #
MKP1846233206
Description
CAP FILM 3300PF 20% 2KVDC RADIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Bulk
Termination :
PC Pins
Capacitance :
3300pF
Size / Dimension :
1.043Lx0.256W 26.50mmx6.50mm
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Lead Pitch :
22.5044mm
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated AC :
700V
Length :
26.4922mm
Width :
6.5024mm
Voltage - Rated DC :
2kV
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Tolerance :
±20%