MKP1846233205
Mfr.Part #
MKP1846233205
Description
CAP FILM 3300PF 10% 2KVDC RADIAL
Film Capacitors
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
1.043Lx0.256W 26.50mmx6.50mm
Capacitance :
3300pF
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Lead Pitch :
22.5044mm
Voltage - Rated DC :
2kV
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Width :
6.5024mm
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated AC :
700V
Length :
26.4922mm