MKP1846222206V
Mfr.Part #
MKP1846222206V
Description
CAP FILM 2200PF 20% 2KVDC RADIAL
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Voltage - Rated DC :
2kV
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
2200pF
Size / Dimension :
1.043Lx0.256W 26.50mmx6.50mm
Package / Case :
Radial
Termination :
PC Pins
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
6.5024mm
Tolerance :
±20%
Lead Pitch :
22.5044mm
Published :
Length :
26.4922mm
Max Operating Temperature :
100°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated AC :
700V
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Factory Lead Time :
17 Weeks
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm