MKP1846222205V
Mfr.Part #
MKP1846222205V
Description
CAP FILM 2200PF 10% 2KVDC RADIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Capacitance :
2200pF
Width :
6.5024mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated AC :
700V
Size / Dimension :
1.043Lx0.256W 26.50mmx6.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Length :
26.4922mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Lead Pitch :
22.5044mm