MKP1846222135V
Mfr.Part #
MKP1846222135V
Description
CAP FILM 2200PF 10% 1.6KVDC RAD
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±10%
Length :
18.0086mm
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.709Lx0.217W 18.00mmx5.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Diameter :
800 µm
Width :
5.5118mm
Lead Pitch :
15mm
Voltage - Rated DC :
1.6kV
MKP1846
Depth :
5.5mm
Voltage - Rated AC :
650V
Lead Spacing :
0.591 15.00mm