MKP1846222135
Mfr.Part #
MKP1846222135
Description
CAP FILM 2200PF 10% 1.6KVDC RAD
Voltage - Rated AC :
650V
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Capacitance :
2200pF
Length :
18mm
Depth :
5.5mm
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Width :
5.5mm
Max Operating Temperature :
100°C
Height :
10.5mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Lead Pitch :
15mm
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Size / Dimension :
0.709Lx0.217W 18.00mmx5.50mm
Voltage - Rated DC :
1.6kV